Elisabetta, regina d'Inghilterra

Elisabetta, regina d'Inghilterra

4 lipca finałowym koncertem III Royal Opera Festival była opera Gioachino Rossiniego "Elisabetta, regina d'Inghilterra", która została wystawiona na deskach Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Wyreżyserował ją  Jochen Schönleber, dyrektor artystyczny Festiwalu Rossini in Wildbad. 

La Creazione

La Creazione

"La Crezione" Josepha Haydn'a wpisało się w tegoroczny program III Royal Opera Festiwal. 1 lipca 2021 r. sala koncertowa Filharmonii Krakowskiej wypełniła się, by wysłuchać interpretacji tego utworu wykonywanego przez zagranicznych solistów pod batutą Luciano Acocella. 

La scala di seta

La scala di seta

Pierwszy koncert w ramach Royal Opera Festival to opera Gioachino Rossiniego "La scala di seta" wystawiona 21 czerwca 2021 r. w Filharmonii Krakowskiej. Fantastycznych solistów i Orkiestrę Filharmonii Krakowskich poprowadził José Miguel Pérez-Sierra.       

III Royal Opera Festival

III Royal Opera Festival

Zapraszamy na III edycję Royal Opera Festival! W programie trzy koncerty, w których wystąpią artyści z Polski i zagranicy. W programie: "La scala di seta" i "Elisabetta, regina d'Inghilterra" Giachino Rossiniego oraz "La Creazione" Josepha Haydna.        

Spotkajmy się w Ogrodach Królewskich

Spotkajmy się w Ogrodach Królewskich

W weekend 28-29 maja w Ogrodach Zamku Królewskiego Warszawie odbędzie się Majowe Święto Kina Ocalonego od Zapomnienia! Pokazom plenerowym będzie towarzyszyła muzyka filmowa w wykonaniu Orkiestry Passionart pod batutą Janusza Wierzgacza.  

Zapraszamy na VI edycję Festiwalu

Zapraszamy na VI edycję Festiwalu

Zapraszamy do udziału w VI edycji Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza "Kima". W tym roku Festiwal odbędzie się w 11 miastach w Polsce i w dwóch za granicą: w Wilnie i Grodnie.